Google benim işletmem hesabım askıya alındı ne yapmam gerekir?

22-07-2021

Ahmet Arif Öz

Dijital Pazarlama

Google benim işletmem hesabım askıya alındı ne yapmam gerekir?

Google benim işletmem hesabım askıya alındı ne yapmam gerekir? Birçok işletmenin hesabı Google tarafından askıya alınabilir. Google Benim İşletmem Hesabına ekli işletmeniz ziyaretçileriniz tarafından aradığında veya anahtar kelimler üzerinden Google de arama sonucunda çıkmıyorsa hesabınız askıya alınmış olabilir. Bu durum potansiyel müşteri kaybına neden olmakla birlikte kazançlarınızı olumsuz etkilemektedir. Google benim işletmem hesabım askıya alındı ne yapmam gerekir? İlk önce işletme hesabınızın askıya alınıp alınmadığını teyit etmemiz gerekir. Google benim işletmem hesabım askıya alındı ne yapmam gerekir? Hesabınızın askıya alınıp alınmadığını öğrenmek için GMB paneline sık sık giriş yapım kontrol edin.  Çünkü durum devre dışı bırakıldı veya askıya alındı şeklinde görünebilir. Google benim işletmem hesabım askıya alındı ne yapmam gerekir?  Aşağıda verdiğimiz adımları inceleyerek okumanızı tavsiye ederiz.

 

Google benim işletmem hesabım askıya alındı ne yapmam gerekir? Hesabımı Tekrar Nasıl Aktif Edebilirim?

Google benim işletmem hesabım askıya alındı ne yapmam gerekir? Öncelikle işletme hesabınız olan Google hesabınız silinirse işletme hesabınız tamamen kaldırılır. Bu durumun birçok nedeni olabilir. Şimdi bu durumu birlikte çözmeye çalışalım. Google benim işletmem hesabım askıya alındı ne yapmam gerekir? Eğer hesabınız tekrar aktif olursa işletmeniz geri gelebilir. Ancak yöneticilerin hesapları askıya alırsa GMB girişleri bu durum etkilemez. Google benim işletmem hesabım askıya alındı ne yapmam gerekir? Kapsamın da kullanıcıların %65 işletmelere ulaşabilmek için Google Benim İşletmem hesabını kullanmaktadır. Bu nedenle işletmeler için Google Benim İşletme Hesabım önemli bir husus olmaktadır. Google benim işletmem hesabım askıya alındı ne yapmam gerekir? Burada yapmanız gereken GMB desteğine başvurmanız gerekir. Ancak ilgili ekibin size geri dönüş sağlaması uzun sürebilmektedir. Bu süre 2-3 hafta olabilir. Google benim işletmem hesabım askıya alındı ne yapmam gerekir? İlgili yapacağınız ilk adım GMB ekibi ile iletişime geçmektir. GMB ekibi aşağıdaki bilgileri sizden isteyebilir;

  • İşletme hesabınızı gösteren tabelasını fotoğraf,
  • İşletmenizin adresi ve tanımlayabilecek sokak numarası gibi benzer bilgiler
  • Fatura bilgileriniz aynı zamanda GMB adresinizle aynı olan
  • Video doğrulama yapmanızı isteyebilir
  • İşletmeniz adına vergi bilgileri gibi kurumsal değerler gibi bilgiler sizden istenebilir.

Google benim işletmem hesabım askıya alındı ne yapmam gerekir? Hesabınızı geri alma aşamasında GMB’de isim değişikliği yapmanız istenir. Bu aşamalardan sonra işletmenizi yeniden aktif etmek için GMB itiraz formunu doldurabilirsiniz. Google benim işletmem hesabım askıya alındı ne yapmam gerekir? Aşamasında tablalarda işletme logosu veya adınızı simgeleyen işaretlerin olması önemlidir. Ayrıca kalite ve spam nedeni ile askıya alınan hesaplarınız için işletme panelinizden canlı destek alabilirsiniz. Google benim işletmem hesabım askıya alındı ne yapmam gerekir? Sorununu yaşamadan burada anlattığımız bilgilerden yola çıkarak hesabınızı kapanma riskinden uzaklaştırabilirsiniz. Google benim işletmem hesabım askıya alındı ne yapmam gerekir? Google Benim İşletme hesabınız askıya alınmadan önce önlemlerinizi alabilirsiniz.

 

Google benim işletmem hesabım askıya alındı ne yapmam gerekir? ve neden kapatılır? 

Google hesabınız net olarak neden askıya aldığını söylemiyor. Genel olarak içerik ve davranış modeli olarak işletmelerinizi askıya alıyor. Google benim işletmem hesabım askıya alındı ne yapmam gerekir? Aynı zamanda çok sayıda şikayet sayısı veya politika ihlalleri gibi nedenlerle açıklamaktadır. Google benim işletmem hesabım askıya alındı ne yapmam gerekir? Sizler bu makalemizi dikkatli okuyarak hesabınıza erişebilirsiniz. Google benim işletmem hesabım askıya alındı ne yapmam gerekir? Ayrıca Google Benim işletme hesabınızın kapatma nedenlerini öğrenmeniz hesabınız ile sorun yaşamanızı engellemektedir.

Paylaş

Benzer Haberler

Teknoloji ve Dijital Pazarlama Alanlarında Yazdığımız Yazıları İnceleyebilirsiniz

Etiketler