Web Yazılım Hizmeti Nedir ?

web tasrımda düzen

Web Yazılım Nedir ?

Web Yazılım aslında web tasarım ile sık sık karşılaştırılan bir kavramdır. Bunun yanı sıra internetin ve teknolojinin gelişim ve değişim göstermesi ile beraber web Yazılım alanında da büyük bir yoğunluk olduğunu dile getirebilmek mümkündür. İnternet, günümüzde insan hayatında oldukça önemli bir yere sahiptir. Kişiler alışverişlerini dahi internet üzerinden gerçekleştirilmektedir. Bu nedenle web Yazılım ve web tasarım gibi web sitesi ile doğrudan ilgili kavramlar ortaya çıkmıştır. Söz konusu kavramların ortaya çıkması beraber web sitelerinin de firmalar ve kişiler için oldukça faydalı bir hal olduğunu söyleyebilmek mümkündür. Bu doğrultuda web Yazılım bir web sitenin kodlanması ve somut bir hale getirilmesini sağlamak için kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra web Yazılım yönetim paneli ve veritabanı gibi web araçları ile gerekli işlemlerin gerçekleştirilmesini de sağlamaktadır. Web Yazılım front-end ve back-end olarak iki şekilde incelenmektedir.

Bunları aşağıdaki gibi açıklamak mümkündür.


Web Yazılım da Front-End

web yazılımda diller

Günümüzde pek çok web sitesi dinamik bir şekilde hizmet vermek adına tasarlanmaktadır. Kişiler tarayıcılarını açtığında hızlı bir şekilde açılması çok önemlidir. Bu doğrultuda front-end ve back-end gibi kavramlar gün yüzüne çıkmaktadır. Front-end, ziyaretçilerin web sitelerine girmesi durumunda her sayfanın güzel bir görünüme sahip olması için gerekli çalışmaların yapılmasını ifade etmektedir. Başka bir ifade ile front-end, web siteleri ile etkileşime geçilmesi durumunda her sayfa için fon, renk ve tüm stillerin oluşturulmasını sağlamaktadır.


Web Yazılım da Back-End

web yazılımda diller

Back-end, web sitesini kodlayan ve yazılım geliştiren bir hizmettir. Back-end alt yapısı için kullanılan yazılım dilleri; PHP, ASP.net gibi kavramlardır. Back-end ve front-end kısmını birbirinden ayrı düşünebilmek imkansızdır. Bu nedenle her iki kavramında birbiri ile iş birliği içerisinde çalışması gerekmektedir. Web Yazılım sayesinde manuel gerçekleştirilen zahmetli işlemler tamamen basitleştirilmiş ve otomasyona geçilmiştir. Statik web siteleri yazılımla beraber dinamik hale gelmiştir. Back-end kısmı web yazılımda güvenlik önlemlerinin alındığı kısımdır ve profesyonel kişiler tarafından yapılması gerekmektedir.


Hangi Yazılım Dillerini Kulannıyoruz ?

  • PHP
  • SQL
  • Javascript

Hangi İşaretleme Dilini Kullanıyoruz ?

  • HTML 5

Hangi Kütüphaneleri veya Frameworkleri Kullanıyoruz ?

  • Bootstrap
  • Jquery

Hangi Teknikleri Kullanıyoruz ?

  • Jquery Ajax
  • PHP PDO

Hangi Veritabanı Servisini Kullanıyoruz ?

  • MySQL
  • PHP PDO

Adana ve çevresinde web yazılım konusunda yetkinliğe sahip nadir şirketlerden biri olan Developer Bilişim sizlere bu alanda, istekleriniz doğrultusunda en iyi hizmeti vermek için devamlı geliştirdiği sistemleri sayesinde çözüm ortağınızdır.Adana web yazılım konusunda kaliteli hizmet anlayışıyla tanınmaktadır.

Web Yazılım, web siteleri için oldukça önemli bir yere sahiptir. Bu nedenle kaliteli bir web yazılım hizmeti alınarak web sitelerini kusursuz hale getirebilmek mümkündür. Eğer siz de kendi web sitenizi kurmak ve müşterilerinize web siteniz üzerinden ulaşmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Developer Bilişim olarak sizlere en kaliteli ve en profesyonel hizmetleri sunmaktayız. Hizmetlerimiz ile ilgili detaylı bilgi için bize ulaşın.


Yazımızı Nasıl Buldunuz ?
Paylaş